VÁNOČNÍ VÝZDOBA BYTU

Advent je čas je doba přípravy na příchod Ježíše Krista. Proto se v této době začíná nejen péct vánoční cukroví, ale probíhá i úprava a výzdoba obydlí. Základem je adventní věnec, na kterém se každou neděli před Vánoci zapálí další svíčka (takže na Štědrý večer už mohou hořet všechny čtyři). Adventní a vánoční dekorace je však možné použít po celé domácnosti. Využívejte přírodní materiály (chvojí, slámu, šišky, svíčky), ale třeba i tkaninu. Vydrží vám dlouhé roky a k údržbě bohatě stačí běžné přeprání.

Vánoční výzdoba bytu
Vánoční výzdoba bytu

Vánoční záclony

Nejen úklid, ale i využití vánočních motivů pomohou vytvořit krásnou sváteční atmosféru vašeho bytu. Čistě umytá okna pak zdobte prakticky. Nejen, že můžete využít světelnou výzdobu, která zvlášť v podvečer vyčaruje snovou atmosféru, ale můžete například vyvěsit i speciální vánoční záclony. Motivy Vánoc a zimy jsou zvláště na oknech velmi působivé. Záclony vypadají elegantně a vkusně, krásně prozdobí byt během vánočních svátků a po nich zas ve skříni počkají na další rok.

Výzdoba bytu na Vánoce
Výzdoba pomocí světýlek

Vánoční ubrusy

Na stůl zase patří krásné vánoční ubrusy. Vánoční prostírání a připravený stůl jsou základem pro opravdové vychutnání svátečních pokrmů, a to nejen štědrovečerní večeře. Vánočními ubrusy můžete ozdobit nejen jídelní stůl, ale variantně i menší stolky, například konferenční nebo i noční. Vánoční ubrusy a prostírání vyzdobí i jiné prostory pro odkládání (poličku v předsíni, v knihovně a podobně).

Výzdoba vánočního stolu
Vánoční stůl

Vánoční povlečení

Když vánoční výzdoba, tak pořádná. A pozvěte ji i do ložnice. Krásné vánoční povlečení zpříjemní každou noc a navodí příjemné pocity při čekání na Ježíška. Vánoční povlečení můžete volit designově ladící k výzdobě ostatního bytu.

Sezónní obliba v různých vánočních odstínech dává možnost sladit celý být k naprosté dokonalosti. Nebojte se ale i netradičních a bláznivých motivů, to prostě k Vánocům také patří. Děti je přímo milují, a proto volte takové, které přinesou dětem radost.

Vánoční povlečení
Tip na vánoční výzdobu ložnice

Back to top button