Vánoční dekorace vhodné do exteriéru

Vánoce jsou obdobím setkávání, návštěv a vítání hostů. Abychom všem hostům připravili příjemné uvítání hned u vchodu do našeho domu, měli bychom věnovat alespoň trochu ze svého času tomu, že připravíme před dům některou z exteriérových dekorací, které vydrží i v horším počasí, neodnese je vítr anebo jim neublíží mráz či sníh. Vaši hosté pak jistě ocení vaše úsilí a budou se u vás doma cítit příjemně.

Doslova sázkou na jistotu jsou mezi exteriérovými dekoracemi malé jehličnaté stromky, které vystavíme u vchodových dveří nebo před schodištěm. Mohou být jak živé, tak umělé, vyzdobené přírodninami anebo klasickými ozdobami, to už záleží spíše na vaší fantazii.

Venkovní vánoční dekorace

Vchodové dveře můžete zkusit vyzdobit girlandou, použijte jedlové chvojí, které dlouho vydrží a výrazné červené ozdoby, které upoutají pozornost, na závěr přidejte elektrická světýlka pro venkovní použití a dekorace je hotova. Girlandu skvěle nahradí i nejrůznější šlahouny například z přísavníku nebo břečťanu, na nich se malé elektrické svíčky rozzáří snad ještě výrazněji. Pochopitelně světla a lucerny vždy udělají zápraží či verandu útulnější a vůči hostům přívětivější. Girlanda může spolehlivě ozdobit nejen rám dveří, ale také zábradlí na vstupním schodišti.

Vchodové dveře jsou rovněž ideálním místem pro zavěšení uvítacího vánočního věnce. Na chvojí postačí přidrátovat několik šišek a věnec ozdobit stuhou ve vhodném dekoru. Věnec na dveřích můžete nahradit svazkem větviček z chvojí anebo několika snítkami jmelí. Místo věnce však můžete na dveře či do jejich blízkého okolí zavěsit staré brusle, které jste patřičně vylepšili stuhou a větvičkou zeleně.

Vánoční věnec na dveře

Zcela originálně budou u vchodových dveří vypadat kartonové krabice různých velikostí upravené vzhledově jako dárky zabalené a přichystané pod stromeček. Převázané krásnými stuhami budou všechny lákat k otevření a prozkoumání obsahu.

Namísto stromku můžete postavit také staré historicky vyhlížející sáňky, které jste převlékli do nových barev anebo na ně napsali milá uvítací slůvka pro hosty.

V obchodech s dekoracemi jistě seženete ozdobné, z prutů vyplétané koule nejrůznějších velikostí. I ty můžete omotat šňůrou elektrických žároviček a rozsvítit někde poblíž vchodu. Rustikální dekorace ze dřeva, kůry, proutí a pytloviny se zde budou vyjímat přímo skvěle.

Na kovové stojany v záhonu před domem zavěste velké rolničky nebo zvonky, které budou každého lákat k zazvonění. Na terase před domem nazdobte několik mrazuvzdorných nádob, do hlíny zapíchněte pár větví z jehličnanů, přidejte několik červených nebo bílých baněk a pár větších šišek. S takhle objemnou a těžkou dekorací žádná sněhová vánice hned tak nepohne.

Zkrátka vložte svůj um do přípravy dekorací jednoduchých, ale o to milejších, protože budou připraveny vámi vlastnoručně, což je důkazem toho, že vám na vašich vánočních hostech opravdu záleží.

Vánoční dekorace - krmítko pro ptáčky

One Comment


Back to top button