VÁNOČNÍ POHÁDKY

Dárky nejsou zdaleka tím jediným, na co se můžeme na Vánoce těšit. Stejně dychtivě bývá očekáván i vánoční program v televizi, který poskytuje rozsáhlý vysílací čas vánočním pohádkám, a to v podstatě na jakémkoli programu. Vánoční pohádky jsou tím, co dodává vánočnímu času krásu, pohodu, klid a dobrou náladu.

Silné kouzlo vánoční pohádky

Pohádky jsou příběhy, ve kterých dobro vítězí nad zlem. A o těch vánočních to platí dvojnásob. Vánoční pohádky jsou pohádky, které přinášejí do duší dětí ale i dospělých naději, lásku, soucit s druhými, milosrdenství…jednoduše pozitivní vlastnosti a myšlenky. Kouzlo, které naznačuje, že svět je v pořádku, když jsou na sebe lidé milí a honí.

Česká klasika na Vánoce i během roku

Vánoční pohádky tak neodmyslitelně patří k roční době, kdy je venku málo světla, venku je zima a člověk si přeje prohřát srdce. Produkce českých vánočních pohádek je velmi ceněná i na mezinárodním poli. Například klasické Tři oříšky pro Popelku milují kromě českých diváků také na Slovensku, v Německu nebo třeba v Polsku. Popularitu si zajistily také oba díly Anděla Páně a mnoho dalších.Ale nezůstávejme jen u českých klasik, co takhle ruský Mrazík? Nebo kreslené pohádky od Disneyho?

Vánoční pohádkou ale nemusí být jen ta s tématikou zimy nebo přímo svátků. Jako vánoční pohádky jsou označovány i pohádky, které si běžně pustíte i během roku, ale k Vánocům prostě taky patří. Jsou to třeba:

Každý rok nová výpravná vánoční pohádka

Vánoční pohádky jsou oblíbenou kratochvílí. I Česká televize využila vysoké popularity a stálé poptávce po pěkných příbězích a vytvořila pěknou tradici. Od roku 1993 uvádí vždy na Štědrý večer nějakou novou velkou pohádku. Jejím prostřednictvím tak ještě víc zpestřuje sváteční čas.


Back to top button