Adventní věnec na dveře ze šípků – postup

Adventní věnce na dveře domu nebo bytu jsou čím dál tím více v oblibě. Můžete je koupit v různých obchodech, květinářstvích nebo ve stáncích na vánočních trzích. A nebo si můžete vánoční věnec vyrobit sami za minimální částku. Bude vás to stát pak korun na korpus a čas na procházku podzimní přírodou, kde si nasbíráte šípky. Samotnou výrobu vánočního věnce můžete pak spojit s časem, který strávíte s dětmi, přáteli, prostě se svými nejbližšími. Při dobrém čaji, kávě nebo svařeném víně to půjde mnohem lépe. A jaký vás čeká výsledek? Posuďte sami.

Adventní věnec na dveře ze šípků

Co budete na výrobu věnce potřebovat?

Nebudete potřebovat hodně různých druhů materiálu. Vystačíte s tím co najdete v přírodě a co nakoupíte v květinářství.

 • šípky a různé bobule s pevnější stopkou – různé velikosti i barevnost. Od červených až po žluté a nazelenalé.
 • bílé kvítky – tyto si zakoupíte v kterémkoli květinářství
 • korpus na věnec – opět koupíte v květinářství
 • zahradnické nůžky

Co se týče množství šípků, tak záleží na velikosti nejen plodů, ale i korpusu. Pokud si nasbíráte více plodů, než budete potřebovat, tak je využijte na další dekorace.

Professional foam ring and autumn plants

Postup výroby věnce

Samotná výroba věnce ze šípků spočívá v podstatě jen v zapichávání šípků, bobulí a bílých kvítů do korpusu. Dříve ale než se pustíte do samotné výroby, tak si nastříhejte dopředu bobule, značně to urychlí práci. Stopky by měli být dostatečně dlouhé, zhruba 3 – 4 cm, tak aby v korpusu držely a později nevypadávaly.

Výroba adventního věnce ze šípků

Další krok je už je krokem je už postupné zapichová šípků, bobulí a bílých kvítků. Tip pro vás: Barvy střídejte tak, aby byly vyváženě rozprostřeny po celém vánočním věnci rovnoměrně. Toto se týká i velikostí jednotlivých šípků. Nechte se inspirovat obrázkem.

Florist at work: woman making rose hip and hawthorn wreath
Šípkový vánoční věnec na dveře
Florist at work: steps of making door wreath

4 Comments

 1. Gratuluji opravdu super nápad.
  Přírodní materiál je nejkrásnější ozdobou co se může použít.
  Dobrá inspirace jdu do toho! Helena

 2. Věnec je nádherný, jen mi přijde trochu obtížné připevňování jednotlivých větvoček. Přijde mi, že je to jednodušší, když plody ke korpusu připevňujeme tavnou pistolí. Tento vypadá zas bohatší, což je taky dané použitým korpusem. Klobouk dolů za krásný věnec a velkou trpělivost při jeho tvorbě.

 3. Nádhera! Hned zítra si jdu natrhat šípky a začnu vyrábět. Díky za tip!


Back to top button