Adventní věnce vyrobené nejen z přírodnin

Advetní věnec

Vánoce se blíží. Každým rokem se snažíme vyzdobit své domovy, jak jen nejlépe to umíme. Využíváme nejrůznější dekorace k tomu, abychom do svých domovů vnesli atmosféru Vánoc. Ne všichni však holdují dekoracím koupeným, někteří upřednostňují ty vlastnoručně vyrobené, a to je vánočka a adventní věnce.

A právě těm, kteří tak činí, se dnes chystáme poradit, jak a kde nasbírat dostatečné množství vhodného materiálu k výrobě adventního věnce. Při jeho výrobě můžete pak strávit příjemné odpoledne se svými dětmi, které vám mohou třeba také podle svých sil pomáhat. Budete se tak společně těšit na příchod Štědrého dne již od samého začátku adventu.

Začít můžete například společnou vycházkou do zahrady, kde si nastříháte z jedličky, smrku, tuje nebo jiného vhodného stromu či keře větvičky, které vám poslouží k pokrytí slaměného, drátěného nebo proutěného korpusu věnce.

Tipy na adventní věnce

Nápadů na to, jak by měl adventní věnec vypadat je samozřejmě mnoho, někdo upřednostňuje věnec z přírodnin, na kterém nesmějí chybět šišky, zelené chvojí, sušená nebo celá jablka, ořechy a jmelí nebo kousky větviček cesmíny.

Příjemnou změnou v provedení adventního věnce může být jablečný věnec vyrobený z nasušených jablek nakrájených na tenké plátky, které jsou navlečené ve středech jaderníků na silnější vázací drát. Oba konce drátu je pak nutné ohnout jako háčky a spojit je do kruhu, opětovně i na tyto konce rozhrnout nasušená jablka a doprostřed už pak jen postavit silnější válcovitou svíčku a volné místo mezi jablečným věnečkem a svíčkou vyplnit například skořicí, badyánem a hřebíčkem.

Advetní věnec z přírodních materiálů
Advetní věnec z přírodních materiálů

Každý interiér vyžaduje jiný typ aranžmá a důležité je veškeré dekorace v bytě sladit.

Dekoracím ve velkém stylu nejvíce sluší zlatá barva. Klidně využijte i starší dekorace, saténové mašle, zlaté kouličky a podobně, věnujte například jen nákupu svíček větší pozornost a pořiďte pro toto aranžmá opravdu unikátní kousky. O to jednodušší pak můžete zvolit výzdobu samotného věnce.

Do zlatova můžete pomocí spreje nabarvit skořápky ořechů anebo ještě celé nevyloupané lískové ořechy, či buráky.

Adventní věnec ve venkovském stylu

K adventnímu věnci ve venkovském stylu se bude dobře hodit kostičkovaná mašle, ze dřeva vyřezávané hvězdičky a červené svíčky například na zeleném jedlovém chvojí.

Netradičně pojatý adventní věnec snadno vytvoříme ze staré formy na bábovku, tu vysypeme nasbíranými červenými bobulemi a dovnitř formy vložíme 4 skleněné kalíšky na čajové svíčky, a dílko je hotovo.

Přejeme vám, ať se vám při výrobě vlastnoručního adventního věnce daří.

Bílé svíčky na vánočním věnci
Advetní věnec
Advetní věnec s červenými svíčkami
Advetní věnce ve zlaté barvě
Advetní věnce ve zlaté barvě
Advetní věnec
Advetní věnec
Advetní věnec
Advetní věnec
Advetní věnec

Při výrobě advetního věnce si můžete s dětmi zopakovat i básničky pro Mikuláše a děti by neměly zapomenout na dopis Ježískovi.

4 Comments

  1. Mě se nejvíc líbí ty nejobyčejnější, ale brala bych je všechny 🙂

  2. Mě se líbí všechny věnce, ale ten první věnec je taková klasika, která u mě vítězí.


Back to top button