DOPIS OD MIKULÁŠE

Pokud přemýšlíte, jak využít příchod Mikuláše jinak než klasickým kupováním bonbonů a odříkáním básničky k Mikuláši? Máme pro vás typ. Obdarovávání na Mikuláše totiž může mít i trošku neobvyklou povahu. A věřte, je to vyzkoušené a funguje to.  Dopis od Mikuláše. Přece jen není třeba, aby se děti přejídali nezdravými sladkostmi, zvlášť když zanedlouho po Mikuláši přijde stejně zdravotně náročné období vánočních svátků. A nezapomeňte poslat přání k Vánocům svým nejbližším a přátelům.

Dopis od Mikuláše
Dopis od Mikuláše

Ke stažení zdarma zde

Mikuláš píše dětem

Najdou se děti, které ani dárky ve formě cukrátek nechtějí. Zdravému vývoji malého dítěte můžete prospět nejen z hlediska výživy, ale i formování povahy a osobnosti. Co tím myslíme? Využijte Mikuláše k tomu, aby vaše dítě zhodnotil a ocenil tím, že mu napíše dopis. Dítě, které věří na Mikuláše, tuto téměř až mystickou osobu chová vždy ve velké úctě. Dostat tak od Mikuláše dopis, je prostě něco úžasného, neopakovatelného. Že si zrovna Mikuláš našel čas a napsal vašemu potomkovi dopis, to prostě zabírá!

Co by v takovém dopise od Mikuláše třeba mělo stát?

Sedněte si s tužkou v ruce ke stolu a věnujte čas tomu, abyste si uvědomili, co vaše dítě za poslední rok prožilo. S jakými pokroky objevuje svět, v čem je šikovné, co se naučilo, kde pomáhalo, co zažilo. Vypište si všechno. Zároveň ale s určitou mírou kritiky vzpomeňte i na jeho chyby. Ale jen ty významné nebo opakované.

Začněte dopis pohádkově

Třeba: Milá Alenko, s velkým zájmem sleduji, jak prožíváš každý rok a ani tento poslední nebyl výjimkou. S radostí si zaznamenávám to, jak pěkně pomáháš mamince při úklidu, jak se vzorně staráš o květiny,….. a tak dále. Do vět lehce a citlivě vložit i drobné výtky, které by měly být psány tak, aby dítě netraumatizovaly, ale naopak aby ho motivovali k nápravě.

Dopis od Mikuláše má být přínosný. Děti srdečně ocení, když se o ně někdo zajímá, když o nich někdo hodně ví a umí si vážit jejich kladů a někdy i malých záporů.

Tip na další články


Back to top button