Papírový vánoční stromeček – dekorace

Vánoční stromeček je základ, který nesmí chybět v žádné rodině. Papírový vánoční stromeček je jednoduchá dekorace, která vás nebude stát téměř ani korunu a  může zdobit nejen váš parapet u okna, ale i štědrovečerní stůl nebo komodu. Samotný postup je jednoduchý, jen vyžaduje trochu trpělivosti při vystřihování.

papírový vánoční stromeček

Co budete na stromeček potřebovat?

  • Papír standardního formátu A4 – můžete použít i čtvrtku.
  • Ostré malé nůžky nebo nožík na vyřezávání papíru.
  • Šicí stroj nebo kancelářskou sešívačku.

Postup na papírový vánoční stromeček

Stáhněte si šablonu stromečku a vytiskněte ji na papír, čtvrtku nebo jakýkoli jiný tvrdší papír.

Ostrými nůžkami vystřihněte nebo vyřezávacím nožíkem vyřízněte tmavé části stromečku podle vytištěného vzoru.

šablona vánočního stromečku

Pokud si chcete ušetři práci, tak si můžete papír přeložit na půlku a sešívačkou sešít na vyznačených místech. Tím zabráníte, aby se vám papír posouval a vystřižený vzor nebyl souměrný. Papír prošijte na místech, která následně vystřihnete a nebudou tak vidět dírky od sešívačky. Tato místa vystřihněte až jako poslední.

vánoční dekorace z papíru

Takto si vystřihněte dva archy, budete tak mít dva stromečky. V tomto okamžiku je potřeba tyto dvě vystřižené šablony spojit dohromady. Položte je na sebe a uprostřed prošijte, čímž dojde k jejich spojení a budete moci stromeček dobře postavit. Pokud nemáte šicí stroj k dispozici, tak je spojte kancelářskou sešívačkou nebo na střed naneste slabí proužek lepidla.

papírový vánoční stromeček
papírový vánoční stromeček

Jakmile jsou oba díly spojené, tak už jen stačí stromeček rozprostřít a vystavit tam, kde bude na očích všem a vy se tak budete moci pochlubit jednoduchou, ale vkusnou vánoční dekorací, která vám přinese do vašich domovů více vánoční atmosféry. Přejeme hezkou zábavu.

papírový vánoční stromeček

One Comment

  1. Tohle určitě zkusím. Šicí stroj nemám, tak to budu patlat lepidlem 🙂


Back to top button