Kolik světýlek na vánoční stromek?

Nazdobený vánoční stromeček je sám o sobě krásný, ale světýlka tomu všemu dodají to správné vánoční kouzlo a stromeček se tak stane zářící krásou, která ke svátečním dnům  patří. Jak ale dosáhnout toho, aby vánoční stromeček zářil a byl ozdobou konce roku?

Vánoční stromeček

“Vánoční světýlka…hodně světýlek”

Vánoční světýlka jsou zárukou úspěchu, a i kdybyste již na stromeček nedali žádné další ozdoby, tak i tak bude stromek vypadat úžasně a vy se na něj nebudete moci vynadívat.

Držte se pravidla:
50 cm výšky stromu = 150 světýlek

Někomu se může zdát, že je to příliš mnoho, ale jedině tak dosáhnete toho úžasného efektu, kdy vám stromeček září do tmy. Následující tabulka vám pomůže s rychlým přehledem, kolik světýlek budete potřebovat na docílení zářivého efektu.

Výška stromečkuPočet světýlek
50 cm150
75 cm225
100 cm300
125 cm375
150 cm450
175 cm525
200 cm600
225 cm675

Jak světýlka na stromek pověsit?

Oba postupy můžete použít jak u živého, tak i umělého stromečku.

Varianta č. 1 – světelný řetěz dovnitř a ven

Velkou výhodou této varianty je, že dráty světýlek jsou vidět minimálně, než když světelný řetěz obtočíte kolem stromku.

Světýlka na vánoční stromeček

Varianta č. 2 – světelný řetěz v kruhu

Světýlka jednoduše obtočte kolem stromečku. Velkou chybou, která se při zdobení stromečku dělá je, že se světýlka dávají pouze na konce větviček. Pro dosažení zářivého efetku je potřeba rozsvítit i vnitřek stromku. Jak toho tedy docílit?

Nejdříve umístěte světelný řetěz do vnitřku stromečku. Vytvořte takovou vnitřní spirálu od spodu ke špičce. Zda budete postupovat od shora dolu nebo obráceně je jen na vás. Poté  obtočte stromeček po povrchu. Pro lepší efekt můžete světýlka mírně zastrčit mezi větvičky. Částečně tím skryjete i dráty.

TIP: Pokud máte více druhů světelných řetězů, tak ty, které svítí více a jsou jasnější dejte do středu stromečku.

Světýlka na vánoční stromeček

Back to top button